Redakce

Nápad na vznik serveru Daily Offline vznikl již v roce 2015. K realizaci došlo po několika diskuzích mezi zakladateli v roce 2016. Jsme rádi, že nám dnes internet umožňuje svobodně publikovat naše názory a výsledky naší (nejen investigativní) žurnalistiky.

Server tvoříme především stylem kvalita, ne kvantita. Témata našich příspěvků většinou sice vycházejí z aktuálního dění, ale rádi publikujeme i články, které mají zajímavé téma, i přestože není aktuální.

PROČ DAILY OFFLINE?

Možná se ptáte, jak jsme dospěli k takovému názvu. Byl to opravdu velmi bohatý myšlenkový pochod. Nejdříve jsme se měli jmenovat Explicit, což ve volném překladu znamená přímo vyjádřený. Postupem času jsme však usoudili, že by si nás čtenáři pletli se stránkami s erotickým obsahem, a tak muselo dojít ke změně. A vzhledem k tomu, že se velká část našich redaktorů–zakladatelů věnuje kultuře, vybrali jsme Art Offline. Ale vzhledem k tomu, že se to nelíbilo sporťákům, tak jsme nakonec zvolili Daily Offline. Hezký příběh, že?

FINANCOVÁNÍ MAGAZÍNU

Veškeré náklady spojené s provozem našeho magazínu platíme ze svého. Nicméně jsme, stejně jako jiná soukromá média, závislí na vás. Na čtenářích. Proto budeme moc rádi, když se nám jakýmkoliv způsobem rozhodnete finančně pomoci (č. účtu 1019117799/6100, Equa bank, a.s.). Máte-li na nás dotazy neváhejte nám napsat. Autoři článků a fotografové pracují bez nároku na honorář a ve svém volném čase. Veškeré získané finance putují na provoz webových stránek a úhradu nákladů spojených s redaktorskou činností.

Kdy jste Daily Offline založili?

Nápad jsme zplodili někdy v roce 2015. Byl to takový postupný proces našich myšlenkových pochodů

A proč jste to zakládali?

Dobrá otázka. Chtěli jsme si něco dokázat, zahrát si na novináře a odlišit se od tradičních médií, ale zároveň s respektem k tradiční žurnalistice.

Nejste nějací trollové?

Ne, na ty jsme dobře vyškoleni. Zvládneme tak rozpoznat internetového trolla a trochu mu utřít trollí holuby.

Kdo za touto stránkou vlastně stojí?

Spousta lidí, bez kterých bychom to nedokázali. Ale dobře, uvedeme pár jmen, kde si můžete postěžovat.

Adam Butora — šéfredaktor
Lukáš Řezník — šéfeditor
Jan-Jakub Jelínek — kreslíř
David Městecký — technik
Josef Hájek — reportér
Jakub Fujáček — reportér

Proč to děláme?

Baví nás žurnalistika, tvorba audiovizuálních děl a nemáme rádi nudu. A doufáme, že něco změníme. Třeba svět.

Kolik nás to stojí?

Poměrně dost času. A co se týká financí, také to není úplně zadarmo. Jen prostor pro web nás ročně přijde na cca 3 000 korun (když šetříme). Další výdaje spojené s chodem našeho serveru můžeme hledat například v technice (fotoaparáty, kamery, mikrofony), dopravě (na akce, tiskovky, reportáže) nebo za akreditace.

A to ještě nepadla řeč o odměnách našim autorům. Moc nám pomůže, když nám přispějete. Budeme si toho velmi vážit.