Prague Powerchair Open 2017 – sobota

Druhý den turnaje, povedlo se mi přijet na čas, vědouc, že můj tým Red Dragons může ještě překvapit a alespoň zabojovat. Jenže přání bylo otcem myšlenky ani nevím proč, ale nějak jsme se rozložili psychicky do utkání jsme vždy nastoupili a v hlavě už jsme prohrávali 2:0. Zejména proti New Cavaliers to bylo vidět.

Kolem nás se hrál floorball. Když jsme už vydolovali zbytky sil a nápadů, tak si postavila hlavu technika. Honzovi Vondrovy se přehřál vozík, načež tuhle situaci trefně glosoval Jirka Němeček slovy: „No jo, pak se Kropáček napil pořádně a to byl konec.“ Střídačka v ten moment bouchla smíchem a vzápětí nadšením, protože se nám povedlo vsítit gól! Poslední. Zápis z utkání mi želbohu chybí, ale pokud se dobře pamatuji „Cavs“ nás smázli 17:1. To byl skutečně konec.

K zápasu s Plzní jsme šli pouze z povinnosti. Už si ani nevzpomenu kolik to byl,ale snažil jsem se spoluhráče, abychom se snažili „nebýt nasr….“ A vštěpoval jsem jim, že máme v podstatě výhodu, že můžeme už jen nahoru. Plzeň šla tedy opět proti New Cavaliers, za úroveň utkání by se nestyděla ani NFL (zámořská liga amerického fotbalu). Vozíky řinčely o sebe jako na středověkých kolbištích, vzrušené debaty o tom či onom zákroku nebraly konce!

7:7 po základní hrací době a šlo se do prodloužení formou náhlé smrti. Lukáš Kroupa, tedy brankář a otec zakladatel SK Indians Plzeň v něm posunul bránu a bylo nařízeno trestné střílení! Tomáš Suchý jej proměnil a zástupci hlavního města zvítězili. Já vám nevím měl jsem z toho vítězství divný pocit hrálo se tvrdě, to je v pořádku, ale bylo tam několik zákroků na penaltu, a pokud mě paměť neklame, což se s odstupem 48 hodin může dít byla odpískána jen ta v prodloužení.

New Cavaliers se po hattricku Toma Suchého povedlo vyřadit i Sharks Monza a získat tak pátou příčku. Žraloci se, ale turnajovým systémem prokousali až k bronzu, když porazili 2:1 Bochum. Jaguars si poradili 10:2 právě s Bochumí a díky tomu se probili do finále proti BlackKnights. Hráči pod vedením trenérky Andrei Kuncové rozhodně ve finále ostudu neudělali, ba naopak, notnou chvíli se drželi v zápase a byli vyrovnaným soupeřem.

Po první minutě to bylo 1:1, když na gól Nasima Afraha odpověděl Standa Cimpa. Po poločase vedli BlacKnights už 7:2, ale to je pořád v celku dobrý výsledek uvážíme-li kvalitu soupeře. Jaguars se zvládli prosadit ještě třikrát, dvakrát Standa Cimpa jednou Jan Hašlar. Nakonec prohráli 13:5, ale byl to krásný zápas!

Večerní vyhlášení hostil kulturní dům Mlejn a hlavním producentem i disdžokejem večera byl Vašek Uher. Zvolil skvělý playlist a úchvatnou světelnou show. Nejlepším střelcem i hráčem byl podle očekávání vyhlášen Nasim Afrah, zajímavostí je, že druhý v gólech byl Standa Cimpa. Nejlepší brankářkou se stala Jana Stárková z týmu Jaguars. Druhý byl Jarda Novotný z Red Dragons. Celou akce jsem si velmi užil. Takže díky, že jsem se mohl účastnit.