VE ZKRATCE

Společnost Tesla oznámila, že chce ve městech stavit nový koncept sítě stanic Supercharger, aby podpořila rozvoj infrastruktury a napomohla rozšíření elektromobilů. Chce tím dosáhnout dřívějšímu přechodu z fosilních paliv na alternativní pohony.


Tesla podniká více a více kroků, jak přimět řidiče přesedlat z aut na pohon fosilních paliv na elektromobily. Ve svém prohlášení společnost Tesla uvedla, že tyto kroky podniká, aby „umožnila pořízení automobilů Tesla i těm, kteří nemají přístup k nabíjecí stanici ve své práci nebo doma“.

Jako první chce Tesla dobíjecí stanice vybudovat v Chicagu a Bostonu. Společnost Elona Muska chce stanice umisťovat tak, aby se auta mohla nabíjet mezitím, co jejich řidič nakupuje, vyřizuje si věci na úřadech nebo tráví čas u zubaře. Chce je tak situovat poblíž nákupních center nebo administrativních budov.

Menší Superchargery připojenému vozidlu dodají až 72KW, což je více než polovina toho, co dodává dnešní Supercharger. Takže doba nabíjení se zvýší asi na 40 až 50 minut, ale vzdálenost mezi nabíjecími stanicemi výrazně klesne.

Inzerce