Zábavu, vtip a akci, to všechno předvedla partička z marveláckého univerza, která si říká Guardians of the Galaxy. Před třemi roky nám slíbili, že se vrátí a tak je tady máme. Druzí Strážci Galaxie jsou uvolněnější a zábavnější, přitom se v nich vlastně nic neděje. Jedno je ale jisté, budou vás bavit (alespoň občas).

Foto: Marvel Studios

James Gunn pokračuje v atmosféře prvního dílu, kterou naladí už úvodní titulkovou scénou lovu obří vesmírné potvory z traileru. Tančící Baby Groot (Vin Diesel) included. Hlavní dějová linka je však nakousnuta už před touto scénou, kdy Marvel opět předvedl omlazovací kouzlo a ukázal Star-Lordova (Chris Pratt) mladého otce Ega (Kurt Russell).

Hlavní zápletka se tedy motá kolem Star-Lordova božského původu. Jo, a ke konci, jen tak mimochodem, zachrání celou galaxii. Komplexní děj totiž Strážci postrádají. Jsou tu vlastně kratičké epizodky, ve kterých se vyskytuje vždy jen část týmu. V půlce filmu se zastavíte a hledáte nějakého velkého záporáka, na kterého by si měli posvítit. Samozřejmě, že nakonec přijde, ale vstoupí do děje jen tak mimochodem, aby se mohla strhnout půlhodinová digitální mela.

Foto: Marvel Studios

To hlavní co drží film pohromadě, je poměrně slušný, někdy až infantilní, humor, perfektně sehrané postavy a především skvělý vizuál. James Gunn se postaral o to, aby byli Strážci co nejpestřejší. Hromada barviček, efektů a 3D, to se kupodivu povedlo. Zároveň se ale nejedná o žádnou kýčovitou nabubřelost, jakou například předvedli sourozenci Wachovski v Jupiter vychází. Výhodou Strážců galaxie je to, že si nehrají na Avengerovskou realitu a serióznost. O to bude zajímavější, až se tyto dva světy spojí.

Foto: Marvel Studios

S příchodem finále však Gunn ztrácí nad vizuálem kontrolu a na plátně se objevuje změť lítajících zbytečností a bordelu, takže se vlastně stěží zorientujete, kde vlastně jste. Což je škoda.

Strážce Galaxie si získali fanoušky také především díky soundtracku plného starých pecek. Awesome mix: Vol. I v americkém žebříčku obsadil první místo. Uvidíme, kde se umístí Vol. II, můžete se ale těšit na vtipné scény doplněné pořádnými hitovkami. A dokonce i na jeden speciální song od Davida Hasselhoffa. A dokonce i na Davida Hasselhoffa!

PS: Možná přijde i Sylvester.

 

 

Inzerce