Po více než čtyřměsíční pauze se na obrazovky České televize opět vrátil novináři oblíbený komediální seriál Máte slovo. A jak to u seriálů bývá, musíte zaujmout hned prvním dílem, abyste nalákali diváky na další.

A tvůrcům Máte slova se to dokonale povedlo. V tomto uvítacím díle se na jedné straně postavila zahraniční verze Jirky Ovčáčka Hynek Kmoníček, profesionální bloger a nakladatel Alexander Tomský a nějaká erudovaná důchodkyně s velmi jadernou mluvou. Na straně druhé se pak objevil český europoslanec s německým jménem Luděk Niedermayer, prorektor vysoké školy a institutu CEVRO (nebo ČEPRO, Nevím…Tomáš Pojar a nějaký člen ochranky ze supermarketu. Tématem čtvrteční večerní živě přenášené debaty byla migrační vlna v Evropě. Tleskáme k výběru tohoto topicu (už nám tu poněkud chybělo, naposledy tu bylo v březnu).

Outfit M. Jílkové

Ještě než se dostaneme k samotnému obsahu pořadu, rád bych jen připomněl, kdo tuto show moderuje. Ano, správně. Michaela Jílková aka M. Jílková (dodatečně všechno nejlepší ke jmeninám). Opět nezklamala a oblékla se do jakési černobílé pavučinové róby. Rád bych zde zdůraznil její nejvěcnější příspěvky v moderaci diskuze: O tom diskutovat budou… Počkejte chvíli! Vydržte a neskákejte do řeči! Teď budete mluvit vy a pak teprve vy! Nechte nejdřív reagovat tady! Tak! Počkejte, počkejte! Já tomu teda nerozumím! Nedá se nic dělat musíme končit! Vidíte? Já už přetahuji! Přijďte diskutovat!

Poslanci nejsou zbabělci

Představte si, že byste si četli 60 minut (!) diskuzi pod facebookovým příspěvkem Jakuba Jandy. Ano, já vím, je to peklo, ale zkuste si to, prosím, alespoň trochu představit. Představujete si to? Tak takhle nějak vypadá Máte slovo na jedničce. Na Jílkové otázku, co říká europoslanec na apel, že by Čečínsko mělo být solidárnější s imigranty (dobrý den, Andreji), Niedermayer odpovídá něco o jakési solidaritě a sluníčkovém dni. Do toho mu skáče Hynek, kterému do sluchátka Jirka napovídá, aby razantně zdůraznil, že za zpoždění letu CAF001 může špatné počasí. Do toho se přidá protektor Pojar, který během svých odpovědí odhaluje, že by se měl nacházet spíše na straně Kmoníček a spol. Bloger Tomský nevěřícně kroutí hlavou a důchodkyně a matka dvou dcer, babička čtyř vnoučat a jednoho pravnoučata konstatuje, že kdyby poslanci byli zbabělci, tak by seděli, cituji: na prdeli! Na druhé straně se ochrance (ne té v ČT) rozpadají nervy. Bohužel jeho řeč nejsem schopen analyzovat, protože je velmi rychlá (asi takhle).

A na závěr malý bonus. Na úplném konci pořadu se hlásil pán a nedostal slovo v pořadu Máte slovo. A to tam stál jako Socha Svobody (ne tohohle)!

Autor článku a šéfredaktor věří, že naši čtenáři tento příspěvek vezmou s nadsázkou. V opačném případě očekáváme tweet Jirky Ovčáčka o pasování našeho média na žurnalistické dno.

Inzerce