V poslední době se nám v české předvolební kampani rozšířil takový nešvar. Předvolební klipy. Strana, která nemá svůj spot, jako by vůbec neexistovala. V posledních dnech se snad všechny strany předhánějí, kdo vydá horší spot. Trochu podezírám Český politický bizár z toho, že si to všechno zaplatil, aby měl co přidávat na sociální sítě.

Teď si tu nějaké spoty vezmu na pranýř a budu je kritizovat, protože to přece my z médií jediné umíme. Takže nás nechte dělat naši práci!

 

ODS a Ústecký kraj. Ano, to je ten kraj, odkud pochází například nejmladší černý radní, který si neustále stěžuje na nedostatek víček na svém Facebooku. Nebo kraj s tím lázeňským městem, které si neustále stěžuje, že jim do lázní přijíždějí turisté.

Ale zpět ke spotu. V úvodní scéně přichází bílý kolotočář se zlatým náhrdelníkem do nějakého lokálu, kde na zahrádce vysedává nějaký opravář (zřejmě na pauze v práci, protože pije žluté limo). Kolotočář se na opraváře ohradí, že jako gadžo by měl jít makat, a pak dodá něco o dávkách.

O scénu dál, která se odehrává zřejmě v úplně jiném podniku – herně, se ozve nějaký česko-vietnamský dabing, který ovšem vychází z úst nějakého veksláka. A pak už se tito dva nezdařilý rádoby herci snaží napodobit romský přízvuk, který spíše připomíná angličtinu s českým přízvukem v podání Jamieho Dornana ve filmu Anthropoid.

Jak ČPB uvedl, tento spot by mohly závidět strany a hnutí jako DSSS nebo Strana přímé demokracie Tomia Okamury.


ČSSD je letos, co se videospotů týče, celkem aktivní. Jejich vařící speciály proberu níže, ale nejdříve bych se rád zaměřil na tento zvláštní sestřih. Když kliknete na tlačítko přehrát, ozve se najednou nějaká hudba z Divokého západu. Nebo se to alespoň autor hudby snažil napodobit. Pokud jste si mysleli, že je to předvolební spot plzeňských socdemáků, tak bohužel. Je to o senátorovi ze Slezska.

Vzápětí se Petr Gawlas snaží opravit svého trabanta. Nakonec se mu to skutečně povede – to znázorňuje záběr na čoudící výfuk. Jen přemýšlím, jestli jsou výfukové plyny zrovna to, co Slezsku nejvíce chybí. No, uvidíme po volbách.


Sliboval jsem vaření s ČSSD. Tak tady máte jeden díl. Proč jsem si vybral právě tento? Protože v tomto spotu máte jedinečnou příležitost vidět PŘEMÝŠLET Miloše ze středočeské ČSSD. V závěru se pak oba pánové objeví v objetí a s pánvičkou a pronesou nějaký slogan podobný tomu z reklamy z Kosteleckých uzenin.

Upřímně, lepší je pustit si Prostřeno.


Kvůli svým čtenářům jsem přetrpěl i toto. Ano, Komunistická strana Čech a Moravy stále ještě existuje a bohužel se stává v posledních letech populárnější a populárnější. Pokud jste si to pustili, určitě jste čekali nějaký babí sněm, komunistickou oázu, beztaktní zázemí… Ano, i já jsem to čekal.

K mému překvapení se hned v první záběru objevil relativně mladý ráčkující muž a za ním pravděpodobně hluchoněmí přátelé hrající si na minulý režim.

Další dvě minuty jsem přeskákal, protože to je tak nudný, že bych si normálně radši přečetl kapitolu z učebnice Chov drobného ptactva. V polovině videa se pak objevuje jakýsi muž, který vypadá spíš jako velmi špatný klon Borise Johnsona a mluví něco o tom, že je člen sportovní komise. Redakce Daily Offline doporučuje panu Kváčovi zhlédnout film Fair Play.


Pozadu se spoty nemohla zůstat ani Topka. Jistě, mohli natočit nějaké video se Schwarzenbergem nebo Kalouskem, ale oni si řekli NE!

Z naprosto nepochopitelného důvodu se rozhodli zparodovat Českou sodu a její reklamu na Árijec. Jenže to se nepovedlo hned z několika důvodů. V předvolebním spotu TOP09 se sice objeví černoch, ale zaprvé mu není vidět pindík a zadruhé je trochu přerostlý. Žilkovou představuje nějaký Hollan, který si na čištění Feriho vzal pro jistotu gumové rukavice.

No, prostě, tohle je blbý i na Náchod.


Když v marketingovém oddělení TOP09 někdo viděl to video výše, asi se zhrozil a začal napravovat. Vznikl tento spot, který už vypadá trochu na úrovni, ale za normálních podmínek na volební scéně by tohle patřilo k těžkému podprůměru.

Postavte v ateliéru nekonečné pozadí, čtecí zařízení a před něj šoupněte Kalouska, Ženíška, Lepše, Feriho a aby se neřeklo, že nejste genderově vyvážení, tak tam šoupněte ještě Chalánkovou. Šoupněte jim něco na čtečku a nechte je to přečíst. Uvidíte, jak jim krásně budou kmitat očíčka, protože jim je zřejmě jedno co přečtou. Pak to dopadá asi takhle.


To by pro dnešek stačilo, jinak už k těm volbám nedorazí vůbec nikdo. Pokud byste narazili na nějaký zajímavý předvolební spot a chtěli ho rozebrat, neváhejte se obrátit na jeden z níže uvedených kontaktů (nebo nám prostě napište na Facebooku nebo Twitteru).


Inzerce